Plan Sukcesji

Właściciele firmy rodzinnej, którzy chcieliby zadbać o zgromadzony majątek i dalsze losy własnego biznesu, powinni świadomie, w sposób zorganizowany zaplanować kwestie związane z następstwem prawnym inaczej zwanym sukcesją.

Temat sukcesji majątkowej stanowi wyzwanie dla przedsiębiorców, którzy nie zawsze świadomi są rangi tego zagadnienia. W momencie, gdy właściciele przedsiębiorstw dążą do rozwoju firmy i pozyskania klientów oraz kreują długoterminową strategię działania, odległy staje się dla nich temat sukcesji majątkowej. Nie stanowi on bowiem kwestii priorytetowej w okolicznościach bieżącej walki o pozycję na rynku. Niestety w najmniej oczekiwanym momencie może okazać się, że siła wyższa spowoduje konieczność zmierzenia się z sukcesją. I wtedy to, w jakim stopniu przedsiębiorca będzie do niej przygotowany, może zadecydować o dalszym funkcjonowaniu jego firmy.

Przeprowadzenie pożądanej, celowej, uporządkowanej sukcesji w przedsiębiorstwie wymaga świadomości znaczenia tego procesu dla funkcjonowania naszego biznesu w przyszłości.

Jeżeli przedsiębiorca chce mieć wpływ na utrzymanie ciągłości przedsiębiorstwa, powinien przygotować świadomy, przemyślany plan sukcesji, gdyż jest ona procesem wieloetapowym i złożonym, a jej rola jest kluczowa.
W zależności od tego, jaką formę prawną ma prowadzone przedsiębiorstwo, poszczególne etapy planowania sukcesji będą przebiegały nieco odmiennie. Cel główny pozostaje jednak ten sam – przygotowanie przedsiębiorstwa do zmian, eliminacja potencjalnych konfliktów, zabezpieczenie interesów spadkobierców, zachowanie kontinuum funkcjonowania firmy, dbałość o jej bezpieczeństwo finansowe i świadoma kreacja przyszłości firmy.

Proponujemy Państwu kompleksowe przygotowanie procesu sukcesji firmy, a także bezpieczną współpracę w celu świadomego wyboru sukcesora, który umiejętnie poprowadzi firmę rodzinną.

zapewniamy

Doradztwo Prawne

Decydując się na przeprowadzenie procesu sukcesji majątkowej w firmie, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Zachęcamy do skorzystania z oferty pomocy naszych prawników, doradców podatkowych, doświadczonych managerów i ekonomistów przy procesie sukcesji majątkowej, począwszy od analizy sytuacji firmy, poprzez przygotowanie planu sukcesji, aż do przeprowadzenia niezbędnych procesów i czynności formalnych związanych z wybranymi metodami sukcesji.

Co więcej, planując proces sukcesji w firmie i dobierając właściwą dla nas metodę przekazania dorobku biznesowego, musimy zdawać sobie sprawę z pewnych trudności, które mogą procedurę przedłużyć bądź całkowicie sparaliżować. Warto zatem skorzystać z pomocy osób doświadczonych, które wiedzą, jak przeprowadzić sukcesję, aby problemów uniknąć.

Mediacje

Mediacje są zjawiskiem w świecie powszechnym, ponieważ nieustannie mamy do czynienia z czynnikami wywołującymi spory.

Każdy z nas inaczej postrzega sytuację konfliktową, inaczej zarządza kryzysem, a także inaczej odnosi się do stron sporu. Dlatego też proponujemy Państwu prowadzenie mediacji przy rozwiązywaniu konfliktów, do których dochodzi zarówno na gruncie handlowym, jak i pracowniczym.

Inwestycje

W ramach istniejącego Towarzystwa Inwestycyjnego zapraszamy Państwa do wspólnych rozmów o inwestycjach, dywersyfikacji kapitału oraz współpracy gospodarczej przy rentownych przedsięwzięciach.

Przyglądamy się konkurencji i na bieżąco analizujemy trendy rynkowe i oferty, które otrzymujemy. Zapraszamy więc do budowania wspólnych biznesów. Uczmy się od siebie, jak dobrze i sprawnie lokować kapitał.

KONSTYTUCJA FIRMY RODZINNEJ

Czy zastanawiali się Państwo kiedyś, według jakich standardów budować swój biznes i jak rozwijać go we współpracy z członkami rodziny? Czy myśleli Państwo o tym, komu powinni go powierzyć, na jakich warunkach i w jakim momencie?

Zespół naszych specjalistów proponuje Państwu unikatową usługę kreacji zbioru zasad i reguł prowadzenia firmy rodzinnej. Tworzymy transparentne dla wszystkich członków rodziny zapisy posiadające moc prawną.

Zbiór zasad, reguł postępowania i podejmowania decyzji zawieramy w dokumencie zwanym Konstytucją Firmy Rodzinnej. Przygotowują go najlepsi specjaliści PKNS legitymujący się kompetencjami w obszarze organizacji i zarządzania, prawa, ekonomii, finansów, marketingu i psychologii, a cały proces jest w pełni poufny.

Czy są Państwo gotowi na rozmowę o przyszłości rodzinnego biznesu? Czekamy na kontakt!